Imosteon — lehteson shpejt dhimbjet ne kycet tuaja

 • Mentoli vepron shpejt, duke qetësuar dhimbjen
 • Ndihmon në uljen e inflamacionit, falë Ginkgo biloba
 • Përmirëson lëvizshmërinë e kyceve, falë përmbajtjes së kapsaicinës
  dhe gështenjës së kalit
 • Nuk irriton lëkurën, pasi përmban
  komponent zbutës

Nxitoni të përfitoni nga cmimi promocional
deri më
26.11.2018

Cmimi I vjeter

21800 Ft

Cmimi juaj

10900 Ft*

How should we address you?

* kur porosisni një kurs

Produkte të mbetura ende
në ofertë: 15Cfarë e shkakton dhimbjen e kyceve?

Ndryshime të lidhura me moshën:

 • konsumimi dhe humbja
 • e elasticitetit të indeve

Proceset
inflamatore:

 • artriti
 • bursiti
 • sinoviti e të tjerë

Sëmundjet
infektive:

 • Sindromi Reiter
 • Semundja Bechtereë

Të njëjtin lloj ngarkese në bashkim:

 • ecje
 • sport
 • ushtrime fizike

Dëmtimë
të ndryshme:

 • shembje
 • ndrydhje
 • thyerje

Podagra: (sëmundja e gutës)

 • inflamacion
 • kristale te acidit urik ne kyce

është e pamundur të shmagni shkaqet e sëmundjes por mund të eleminoni pasojat e tyre, tashmë lehtësisht

Imosteon shërben si një zgjidhje e
shpejtë për problemet me kycet tuaja

Ne sëmundje akute dhe kronike

Mpin kycet,
duke qetësuar neuronet e receptorëve

Normalizon funksionin e kyceve,
duke riparuar kapsulen sinoviale

Ndihmon në uljen e enjtjes,
duke përmirësuar qarkullimin e gjakut në zonën e prekur

Nuk irriton lëkurën,
duke e zbutur atë me ingredient natyral

Forcon kycet dhe enët e gjakut dhe enët e gjakut,
duke normalizuar metabolizmin në kyc

Funksionon fuqishem,
falë përmbajtjes së kafeinës, efikasiteti I gjithe përbërësve rritet

Rifitoni lirinë lëvizni me lehtësi me Imosteon!

Përmbajtja e Imosteon eshte zhvilluar sipas studimeve shkencore

Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba

Forcon murin vaskular, stimulon qarkullimin e gjakut, lehteson me shpejtësi inflamacion dhe enjtjen

Caffeine

Kafeina

Rrit dukshem veprimin e substancave te tjera vepruese ne preparat, ul enjtjet

Capsaicin

Kapsaicina

Heq shpejt dhimbjen duke ndikuar ne receptoret neural, eleminon spazmat dhe enjtjet

Menthol

Mentoli

Ka efekt anestetik, permireson depertimin e substancave vepruese ne lekure

Citral

Citral

Komponimi organik me veti analgjezike, antiinflamatore dhe antiseptike

Aesculus Hippocastanum seed extract

Ekstrakti nga farat e geshtenjes se kalit

Përmirëson qarkullimin e gjakut ne kyc, duke ulur inflamacionin dhe dhimbjen

Pesë institute të kërkimit shkencor dhe qendra mjekësore, kryen një studim te gjerë mbi kycet në 2015, duke provuar se Ginkgo Biloba ul inflamacionin e kyceve, ndikon ne imunitet dhe mbron nga shkaterrimi I kondriociteve, qe jane qelizat kryesore te indit kartilagjinoz.

The authors of the research

Institute of Cellular and System Medicine, National Health Research Institute, Zhunan, Taiwan, R. O. C.

Department of Orthopaedics, Tri-Service General Hospital, National Defense Medical Center, Taipei, Taiwan, R. O. C.

Rheumatology/Immunology and Allergy, Department of Medicine, Tri-Service General Hospital, National Defense Medical Center, Taipei, Taiwan, R. O. C.

Graduate Institute of Medical Science, National Defense Medical Center, Taipei, Taiwan, R. O. C. ; Division of Allergy, Immunology and Rheumatology, Department of Internal Medicine, Chang Gung Memorial Hospital, Chang Gung University, Tao-Yuan, Taiwan, R. O. C.

Institute of Cellular and System Medicine, National Health Research Institute, Zhunan, Taiwan, R. O. C. ; Graduate Institute of Basic Medical Science, PhD Program of Aging, China Medical University, Taichung, Taiwan, R. O. C.

The full text
of the study

Osteoarthritis (OA) is a common joint disorder with varying degrees of inflammation. The ideal anti-OA drug should have immunomodulatory effects while at the same time having limited or no toxicity. We tested the anti-inflammatory effects of Ginkgo biloba extract (EGb) in interleukin-1 (IL-1)-stimulated human chondrocytes. Chondrocytes were prepared from cartilage species taken from patients with osteoarthritis who had received total hip or total knee replacement. The concentrations of chemokines and the degree of cell migration were determined by ELISA and chemotaxis assays, respectfully. The activation of inducible nitric oxide synthase (iNOS), mitogen-activated protein kinases (Maps), activator protein-1 (AP-1), and nuclear factor-kappaB (NF-KB) was determined by immunoblotting, immunohistochemistry, and electrophoretic mobility shift assay. We found that EGb inhibited IL-1-induced production of chemokines, which in turn resulted in attenuation of THP-1 cell migration Howard EGb-treated cell culture medium. EGb also suppressed IL-1-stimulated iNOS expression and release of nitric oxide (NO). The EGb-mediated suppression of the iNOS-NO pathway correlated with the attenuation of activator protein-1 (AP-1) but not nuclear factor-kappaB (NF-KB) DNA-binding activity. Of the mitogen-activated protein kinases (Maps), EGb inhibited only c-Jun N-terminal kinase (JNK). Unexpectedly, EGb selectively caused degradation of c-Jun protein. Further investigation revealed that EGb-mediated c-Jun degradation was preceded by ubiquitination of c-Jun and could be prevented by the proteosome inhibitor MG-132. The results implement that EGb protects against chondrocyte degeneration by inhibiting JNK activation and inducing ubiquitination-dependent c-Jun degradation... Our results suggest that Gingko Biloba extract is a therapeutic agent for the treatment of OA.

Imosteon u krijua, duke pasur ne mendje inefektivitetin
e shumicës prej mjekimeve te kyceve

Mjekimet kryeore për kycet

Imosteon

Tabletet mund të shkaktojne deme ne organet e brendshme

Vepron lokalisht, direkt në vendburim të dhimbjes

Analgjezikët heqin dhimbjen vetëm përkohësisht

Ndihmon deri në eleminim të plotë të dhimbjes

Kremra të cilët veprojne fuqishëm, mund të shkaktojnë irritime të lëkurës

Kujdeset për lekurën, falë efekteve të përbëresve emolient

Agjentët kondroprotktivë
merren për një periudhe të gjatë, nga 6 muaj deri në 1 vit

Përdorimi zgjat
30 dite e më tepër

Metoda e aplikimit të Imosteon

Përshtypje të klientëve
që kanë përdorur Imosteon

Mirela Subashi

42 vjece

është shumë herë më e lehte per të lëvizur!

Kisha artroze, gjunjët e mi dhembnin shumë. Falë një kremi, të cilin e përdora për 6 ditë, flluska te mëdha deri 1 cm u shfaqën në lëkurën time. Ndalova përdorimin dhe më duhej të mjekoja alergjinë. Por kycet dhmbnin dhe nuk mund të jetoja normalisht. një mik i imi me sugjeroi Imosteon. Fillova ta përdorja këtë xhel, por perseri mbaja pranë ilacet e alergjisë. Por e dini cfare? Nuk i perdora më kurrë. Lëvizje të forta, ende me shkaktojnë dhimbje, por ndryshojnë si nata me ditën ne krahasim me dhimbjen që ndieja më parë dhe kam vetën 10 ditë që e perdor.

+

Eduard Bregu

37 vjec

E adhuroj shpejtësinë me të cilën Imosteon heq dhimbjen

Unë kam një problem me nyjet për herë të parë - kyçin e këmbës sime të përflakur. As nuk e di pse ndodhi. Dhimbja ishte e tmerrshme, lëkura u bë e kuqe, unë nuk mund të shkel në këmbë. I leva me kremra të ndryshme për ditët e para. Por vetëm ai me një efekt ngrohjeje ishte pak i dobishëm. Ajo lehtësoi dhimbjen në 40 minuta dhe veproi për 2-3 orë. Pata fatin te kontaktoj me nje shokun tim, një atlet, në mua dhe solli një tub me xhel Imosteon. Unë menjëherë e lyva këmbën time, dhe unë do të ndjeja lehtësim para se të largohej ai! Kjo do të thotë, në 7-8 minuta! E lyej tre herë në ditë dhe kjo është mjaft. I gjithë inflamacioni u zhduk shpejt. Pastaj porosita Imosteon te faqja dhe vazhdova ta perdorja për parandalim. Përmbledhja ime rreth xhelit - e shpejtë, e lehtë për t’u përdorur dhe efektive!

+

Valentina Hoxha

35 vjec

Imosteon rigjeneron ne menyre perfekte.

Pas nje artriti infektiv te rëndë, e pyeta doktorin "Kur do mund të vazhdoj ushtrimet?" Ai u pergjigj: " Cfare ushtrimesh?! Tani ty do te duhet te kujdesesh per gjurin gjatë gjithë jetës tënde ose do te paralizohesh? Ndalova së konsideruar veten as a rival por me pas zbulova Imosteon. Pas 35-40 dite une mund të ecja 10 km pa ndjerë dhimbje gjuri. Pas një jave, fillova ushtrimet dhe tani ndihem perfekt.

+

Pyetjet me te shpeshta

A shkakton Imosteon alergji?

Xheli përbëhet nga përberës natyral. Gjatë testimit të xhelit, nuk janë vrejtur reaksione alergjike. Reaksione alergjike mund te ndodhin vetëm në raste të intolerancave individuale.

A funksionon Imosteon per shpinën?

Po, ndihmon ne qetesimin e dhimbjes dhe inflamacionit ne proturozë, radikulit, osteokondriozë, në sëmundje të tjera dhe dëmtimë te shpinës.

Kam bërë një gabim gjatë plotësimit te aplikimit. Cfarë duhet të bëjë?

Bëjini Refresh faqes sa më shpejt dhe riaplikoni. Konsulenti do t'iu telefonojë dhe të përshtase të dhënat.

Mami im ka dhimbje të gjunjëve, nuk e dime diagnozën.  
Si ta kuptoj nqs ky është xheli I duhur për të?

Imosteon ka një spektër të gjërë veprimi. Lufton pothuajse kundrejt gjithë problemeve të njohura mbi kycet, por edhe te tendineve dhe muskujve. Xheli Imosteon ndihmon në rikthimin e shendetit të kyceve, pavarësisht problemit, qofte demtim, infeksion apo demtime te tjera indore.

Cilat janë kundraindikimet e Imosteon?

Imosteon nuk duhet aplikohet mbi lëkurë të demtuar. Gjithashtu, kundraindikohet ne intoleranca individuale ndaj përbërsve të formulimit.

Si të porosis Imosteon origjinal?

Mos e lini më dhimbjen e kyceve t'iu shqetësojë!

Në qoftë se nuk filloni tani me uljen e inflamacionit dhe rigjenerimin, sëmundja mund të përkeqësohet. Shmangni komplikacionet dhe vepro tani!

Imosteon — lehteson shpejt dhimbjet ne kycet tuaja

 • Mentoli vepron shpejt, duke qetësuar dhimbjen
 • Ndihmon në uljen e inflamacionit, falë Ginkgo biloba
 • Përmirëson lëvizshmërinë e kyceve, falë përmbajtjes së kapsaicinës
  dhe gështenjës së kalit
 • Nuk irriton lëkurën, pasi përmban
  komponent zbutës

Nxitoni të përfitoni nga cmimi promocional
deri më
26.11.2018

Cmimi I vjeter

21800 Ft

Cmimi juaj

10900 Ft*

* kur porosisni një kurs

Produkte të mbetura ende
në ofertë: 15